Specjalny mechanizm działania produktu leczniczego nasic®

Specjalny efekt działania preparatu nasic® – potwierdzony naukowo*

Lek nasic® zapewnia szybszą ulgę od kataru dzięki specjalnej kombinacji dwóch substancji aktywnych: ksylometazoliny, która udrażnia zablokowany nos, oraz pantenolu, który przyspiesza gojenie podrażnionej błony śluzowej. Umożliwia to szybsze podjęcie przez śluzówkę nosa funkcji immunologicznej i bardziej efektywną ochronę przed wirusami. W badaniach potwierdzono, że specjalna kombinacja składników aktywnych zawartych w preparacie nasic® skraca czas trwania kataru.

Kiedy w przeziębieniu doskwiera nam zatkany nos, w większości przypadków wywołują go wirusy siejące spustoszenie w jego wnętrzu.

Zazwyczaj błona śluzowa nosa, o ile pozostaje nietknięta, pełni ważną funkcję immunologiczną i blokuje zarazki oraz drobnoustroje. Jeśli układ odpornościowy jest osłabiony przez przeziębienie, wirusy mogą łatwo przedostać się przez błony śluzowe nosa, atakując ją i namnażając się na jej powierzchni. Organizm, podejmując próbę eliminacji nieporządanych drobnoustrojów, zwiększa dopływ krwi do śluzówki nosa – może ona wówczas ulec obrzękowi, co prowadzi do wystąpienia powrzechnego w katarze objawu, tj. zatkanego nosa. I tu pomaga preparat nasic®, dzięki sprawdzonej kombinacji dwóch substancji aktywnych: zmniejszającej przekrwienie – ksylometazoliny i przyśpieszającego gojenie – pantenolu.

 
Ksylometazolina – oddychaj swobodnie

Ksylometazolina to sprawdzona substancja aktywna, która od dawna stosowana jest w aerozolach do nosa jako środek zmniejszający przekrwienie. Zwęża ona naczynia krwionośne w błonie śluzowej nosa, dzieki czemu działa obkurczająco na nabrzmiałą i przekrwioną śluzówkę, przynosząc szybką ulgę od kataru. Zmniejsza to uczucie zatkanego nosa, umożliwiając swobodne oddychanie! Substancja ta zmniejsza także ilość wydzielanego śluzu.

Pantenol – substancja aktywna dla szybszej regeneracji nosa

Podczas gdy stosowane często aerozole do nosa zawierają tylko jedną substancję aktywną, preparat nasic® zawiera, poza środkiem zmniejszającym przekrwienie – ksylometazoliną, także pantenol. Pantenol to pochodna kwasu pantotenowego (znana także jako witamina B5) i bardzo dobrze tolerowana substancja aktywna, która jest dobrze znana ze swoich właściwości przyśpieszających gojenie ran i podrażnień. To prowitamina, która wspomaga naturalne czynności nabłonka. Pantenol przyspiesza gojenie podrażnionej śluzówki nosa, która szybciej powraca do zdrowia i może podjąć funkcję ochronną w obronie przed wirusami. Ponadto, pantenol ogranicza także wysychanie błony śluzowej nosa, a także powstawanie drażniących strupów wewnątrz nosa.

 

nasic® na katar – podwójne działanie, szybsza ulga!

Korzystne działanie preparatu leczniczego nasic® potwierdzono w warunkach klinicznych. Badania wyraźnie wykazały, że kombinacja dwóch substancji aktywnych w produkcie leczniczym nasic® skraca czas trwania kataru. Oznacza to, że lek nasic® szybciej łagodzi objawy nieżytu nosa, potocznie nazywanego katarem.*

nasic® na katar – podwójne działanie, szybsza ulga!

Preparat nasic® ze specjalną kombinacją dwóch substancji aktywnych: ksylometazoliny i pantenolu
 • szybko odblokowuje zatkany nos,
 • ułatwia oddychanie już po kilku minutach,
 • przyspiesza gojenie podrażnionej śluzówki nosa.
 • nasic® na katar – podwójne działanie, szybsza ulga!

  Preparat nasic® ze specjalną kombinacją substancji aktywnych: ksylometazoliny i pantenolu

  • szybko odblokowuje zatkany nos,
  • ułatwia oddychanie już po kilku minutach,
  • przyspiesza gojenie podrażnionej śluzówki nosa.

  Dzięki temu lek nasic® zapewnia szybszą ulgę od kataru!

  • Skład

   Preparat nasic® zawiera następujące substancje aktywne:

   • ksylometazolina 0,1%
   • pantenol 5%
  • Stosowanie i dostępność
   • Dawkowanie: dorośli i dzieci powyżej 6. roku życia: jedna dawka do każdego otworu nosowego do 3 razy na dobę, nie dłużej niż przez 7 dni.
   • 10 ml
   • Lek dostępny wyłącznie w aptekach.
 • nasic® kids, dla dzieci – dla wrażliwych nosków

  Preparat nasic® kids, aerozol do nosa dla dzieci ze specjalną kombinacją substancji aktywnych: ksylometazoliny i pantenolu, w dawce przyjaznej dzieciom

  • szybko odblokowuje zatkany nos,
  • ułatwia oddychanie już po kilku minutach,
  • przyspiesza gojenie podrażnionej śluzówki nosa.

  Dzięki temu preparat nasic® kids, dla dzieci przynosi szybszą ulgę od kataru także małym noskom!


  • Skład

   Preparat nasic® kids zawiera następujące substancje aktywne:

   • ksylometazolina 0,05%
   • pantenol 5%
  • Stosowanie i dostępność
   • Dawkowanie: dzieci od 2 do 6 roku życia: jedna dawka do każdego otworu nosowego raz lub dwa razy na dobę, nie dłużej niż przez 7 dni.
   • 10 ml
   • Lek dostępny wyłącznie w aptekach.

Udostępnij witrynę internetową.

Skontaktuj się z nami!

* Kehrl W. et al. “Advances in the Management of Acute Rhinitis: Comparsion of efficacy and safety of xylometazoline in combination xylometazoline – dexpanthenol in patients with acute rhinitis, Laryngo-Rhino-Otol; 2003;82:266-271nasic, (0,1 mg + 5,0 mg)/dawkę, aerozol do nosa, roztwór. Jedna dawka aerozolu do nosa (0,1 ml roztworu, co odpowiada 0,10 g) zawiera 0,1 mg ksylometazoliny chlorowodorku (Xylometazolini hydrochloridum) i 5,0 mg deksopantenolu (Dexpanthenolum).Wskazania: Produkt leczniczy nasic jest wskazany w objawowym leczeniu niedrożności przewodów nosowych w przebiegu przeziębienia oraz po przebytej operacji nosa - dla pobudzenia gojenia się błony śluzowej i poprawy drożności nosa. Produkt leczniczy nasic jest wskazany do stosowania u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 6 lat. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na chlorowodorek ksylometazoliny, deksopantenol lub na którąkolwiek z substancji pomocniczych. Suche zapalenie błony śluzowej nosa, po przezklinowym usunięciu przysadki mózgowej lub innych operacjach przebiegających z odsłonięciem opony twardej. U dzieci w wieku poniżej 6 lat. Produkt leczniczy nasic zawiera chlorek benzalkoniowy dlatego nie powinien być stosowany przez osoby ze stwierdzoną nadwrażliwością na tę substancję konserwującą. Podmiot odpowiedzialny: MCM Klosterfrau Healthcare sp. z o.o.


nasic kids, (0,05 mg + 5,0 mg)/dawkę, aerozol do nosa, roztwór. Jedna dawka aerozolu do nosa (0,1 ml roztworu, co odpowiada 0,10 g) zawiera 0,05 mg ksylometazoliny chlorowodorku (Xylometazolini hydrochloridum) i 5,0 mg deksopantenolu (Dexpanthenolum). Wskazania: Produkt leczniczy nasic kids jest wskazany w objawowym leczeniu niedrożności przewodów nosowych w przebiegu przeziębienia oraz po przebytej operacji nosa – dla pobudzenia gojenia się błony śluzowej i poprawy drożności nosa. Produkt leczniczy nasic kids jest wskazany do stosowania u dzieci w wieku od 2 do 6 lat. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na chlorowodorek ksylometazoliny, deksopantenol lub na którąkolwiek z substancji pomocniczych. Suche zapalenie błony śluzowej nosa, po przezklinowym usunięciu przysadki mózgowej lub innych operacjach przebiegających z odsłonięciem opony twardej. U dzieci w wieku poniżej 2 lat. Produkt leczniczy nasic kids zawiera chlorek benzalkoniowy dlatego nie powinien być stosowany przez osoby ze stwierdzoną nadwrażliwością na tę substancję konserwującą. Podmiot odpowiedzialny: MCM Klosterfrau Healthcare sp. z o.o.


Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.